1,K
Pe 25 septembrie, elevii scolii din Teiu, cadrele didactice ale scolii, parintii si membrii comunitatii locale au participat la actiunea de ecologizare a comunitatii locale: LET’S DO IT, ROMANIA!
S-au format echipe de cate 5, respectiv 6 elevi, insotiti de catre 2 adulti, s-au impartit echipelor saci pentru colectarea deseurilor si manusi fiecarui membru participant al echipei. Fiecarei echipe i s-a repartizat o zona pe care trebuia s-o ecologizeze, colectand deseurile in saci.
Echipa:
elevi:
»Bumbac Simona
»Mazilescu Daniel
»Coman Valerica
»Mijoiu Georgiana
»Geambasu Florentin
»Marinescu George
profesor, Ciobanu Corina
voluntar comunitate, Dumitru Narcis