1,7K
După patru ore jumătate de filtre și verificări în tot județul efectuate de polițiști și reprezentanții Agenției Naționale a Penitenciarelor, Ionul Gilbert Militaru, deţinutul care a evadat de la Penitenciarul Colibaşi, a fost prins.
Tânărul de 24 de ani nu reuşise să ajungă decât până în zona GAZ Micești, la doar câțiva kilometri de Liceul Tehnologic Construcţii de Maşini Mioveni, unde fusese scos la muncă. Bărbatul ispășea o pedeapsă de 6 ani de închisoare pentru tâlhărie, la care se va adăuga, probabil, un spor de ,,bună purtare” pentru fapta nou comisă.